Kosmosklubben Stockholm - Events and Products

Click on the event/product to learn more or start booking.

Schack
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Schack Enskede Avancerat, 9 - 14 år
Start 29/1. Fre 16.45-18.30 9 ggr.
Instructors Göran.
9 - 14 år 29/1 Fre 16.45-18.30 9 ggr 1300:- Sockenvägen 413 NB Göran Closed 4 anmälda till 12 platser
Schack Enskede Allmän, 6 - 12 år
Start 29/1. Fre 15.15-16.45 9 ggr.
Instructors Göran.
6 - 12 år 29/1 Fre 15.15-16.45 9 ggr 1300:- Göran Closed 9 anmälda till 12 platser
Schack Banerporten grupp 1, Född 14-15
Start 27/1. Ons 14.30-15.30 12 ggr.
Instructors Göran.
Född 14-15 27/1 Ons 14.30-15.30 12 ggr 1300:- Banérporten Göran Info
Schack Banerporten Grupp 2, Född 09-13
Start 27/1. Ons 15.30-16.30 12 ggr.
Instructors Göran.
Född 09-13 27/1 Ons 15.30-16.30 12 ggr 1300:- Banérporten Göran Info
Piano
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Piano Enskede 14.30, Född 06-14
Start 3/2. 14.30-15.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 14.30-15.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 15.00, Född 06-14
Start 3/2. 15.00-15.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 15.00-15.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 15.30, Född 06-14
Start 3/2. 15.30-16.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 15.30-16.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 17.30, Född 06-14
Start 3/2. 17.30-18.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 17.30-18.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 16.00, Född 06-14
Start 3/2. 16.00-16.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 16.00-16.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 16.30, Född 06-14
Start 3/2. 16.30-17.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 16.30-17.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 17.00, Född 06-14
Start 3/2. 17.00-17.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 17.00-17.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 18.00, Född 06-14
Start 3/2. 18.00-18.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 3/2 18.00-18.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 14.30, Född 06-14
Start 2/2. 14.30-15.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 14.30-15.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 15.00, Född 06-14
Start 2/2. 15.00-15.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 15.00-15.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 17.30, Född 06-14
Start 2/2. 17.30-18.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 17.30-18.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 16.00, Född 06-14
Start 2/2. 16.00-16.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 16.00-16.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 16.30, Född 06-14
Start 2/2. 16.30-17.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 16.30-17.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 17.00, Född 06-14
Start 2/2. 17.00-17.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 17.00-17.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 18.00, Född 06-14
Start 2/2. 18.30-19.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 18.30-19.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 15.30, Född 06-14
Start 2/2. 15.30-16.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 2/2 15.30-16.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 14.30, Född 06-14
Start 4/2. 14.30-15.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 14.30-15.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed Ingen anmäld till 1 platser
Piano Enskede 15.00, Född 06-14
Start 4/2. 15.00-15.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 15.00-15.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 15.30, Född 06-14
Start 4/2. 15.30-16.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 15.30-16.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 17.30, Född 06-14
Start 4/2. 17.30-18.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 17.30-18.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 16.00, Född 06-14
Start 4/2. 16.00-16.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 16.00-16.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 16.30, Född 06-14
Start 4/2. 16.30-17.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 16.30-17.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 17.00, Född 06-14
Start 4/2. 17.00-17.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 17.00-17.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 18.00, Född 06-14
Start 4/2. 18.00-18.30 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 18.00-18.30 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Piano Enskede 18.30, Född 06-14
Start 4/2. 18.30-19.00 14 ggr.
Instructors Alla.
Född 06-14 4/2 18.30-19.00 14 ggr 4900:- Sockenvägen 413 nb Alla Closed En anmäld till 1 platser
Musikskapande
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Musikproduktion, Född 09-11
Start 25/1. Mån 17.00-18.00 12 ggr.
Instructors Simon.
Född 09-11 25/1 Mån 17.00-18.00 12 ggr 1700:- Sockenvägen 413NB Simon Closed Ingen anmäld till 7 platser
Gitarr
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Gitarr Enskede, Född 06-14
Start 27/1. Läraren grupperar om 1-3 st elever 30 minuters pass mellan 15-18:30 12 ggr.
Instructors Thord.
Född 06-14 27/1 Läraren grupperar om 1-3 st elever 30 minuters pass mellan 15-18:30 12 ggr 2400:- Sockenvägen 413NB Thord Closed 10 anmälda till 12 platser
Gitarr Enskede, Född 06-14
Start 26/1. Läraren grupperar om 1-3 st elever & 30 min pass mellan 14-19.00 12 ggr.
Instructors Christer L.
Född 06-14 26/1 Läraren grupperar om 1-3 st elever & 30 min pass mellan 14-19.00 12 ggr 2400:- Sockenvägen 413NB Christer L Closed 7 anmälda till 14 platser
Gitarr Enskede, Född 06-14
Start 28/1. Läraren grupperar om 1-3 st elever & 30 min pass mellan 15-19.00 12 ggr.
Instructors Thord.
Född 06-14 28/1 Läraren grupperar om 1-3 st elever & 30 min pass mellan 15-19.00 12 ggr 2400:- Sockenvägen 413NB Thord Closed 10 anmälda till 12 platser
Gitarr Stureby, Född 06-14
Start 25/1. Läraren grupperar om 1-3 st elever & 30 min pass mellan 14-19.00 12 ggr.
Instructors Christer L.
Född 06-14 25/1 Läraren grupperar om 1-3 st elever & 30 min pass mellan 14-19.00 12 ggr 2400:- Sturebyskolan Christer L Closed 14 anmälda till 14 platser
Robotteknik
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Robotverkstad Banerporten 1, Född 09-15
Start 25/1. Mån 12.35-13.35 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 25/1 Mån 12.35-13.35 12 ggr 2200:- Banérporten Vera Info
Robotverkstad Banerporten 2, Född 09-15
Start 25/1. Mån 13.35-14.35 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 25/1 Mån 13.35-14.35 12 ggr 2200:- Banérporten Vera Info
Robotverkstad Banerporten 3, Född 09-15
Start 25/1. Mån 14.45-15.45 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 25/1 Mån 14.45-15.45 12 ggr 2200:- Banérporten Vera Info
Robotverkstad Grupp 1, Född 09-15
Start 28/1. Tors 15.00-16.00 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 28/1 Tors 15.00-16.00 12 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 7 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 2, Född 09-15
Start 28/1. Tors 16.10-17.10 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 28/1 Tors 16.10-17.10 12 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 8 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 3, Född 09-15
Start 28/1. Tors 17.20-18.20 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 28/1 Tors 17.20-18.20 12 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 7 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 4, Född 09-15
Start 30/1. Lör 10.00-11.30 8 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 30/1 Lör 10.00-11.30 8 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 7 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 5, Född 09-15
Start 30/1. Lör 11.40-13.10 8 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 30/1 Lör 11.40-13.10 8 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 3 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 6, Född 09-15
Start 30/1. Lör 13.20-14.50 8 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 30/1 Lör 13.20-14.50 8 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 4 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 7, Född 09-15
Start 27/1. Ons 15.00-16.00 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 27/1 Ons 15.00-16.00 12 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed En anmäld till 8 platser
Robotverkstad Grupp 8, Född 09-15
Start 27/1. Ons 16.10-17.00 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 27/1 Ons 16.10-17.00 12 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 7 anmälda till 8 platser
Robotverkstad Grupp 9, Född 09-15
Start 27/1. Ons 17.20-18.10 12 ggr.
Instructors Vera.
Född 09-15 27/1 Ons 17.20-18.10 12 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Vera Closed 7 anmälda till 8 platser
Dataprogrammering
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Programmering Arduino Nivå 1, Född 07-11
Start 26/1. Tis 16.00-17.00 12 ggr.
Instructors Jesus D, Kerstin, Naglis.
Född 07-11 26/1 Tis 16.00-17.00 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Jesus D, Kerstin, Naglis Closed En anmäld till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 1, Född 08-12
Start 27/1. Ons 16.00-17.00 12 ggr.
Instructors Kerstin, Soma.
Född 08-12 27/1 Ons 16.00-17.00 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Kerstin, Soma Closed 5 anmälda till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 2, Född 07-11
Start 27/1. Ons 17.00-18.00 12 ggr.
Instructors Kerstin.
Född 07-11 27/1 Ons 17.00-18.00 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Kerstin Closed 5 anmälda till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 1, Född 08-11
Start 28/1. Tors 16.15-17.15 12 ggr.
Instructors Clemens, Soma, Adrian W.
Född 08-11 28/1 Tors 16.15-17.15 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Clemens, Soma, Adrian W Closed 6 anmälda till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 1, Född 07-11
Start 28/1. Tors 17.20-18.20 12 ggr.
Instructors Clemens, Soma, Adrian W.
Född 07-11 28/1 Tors 17.20-18.20 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Clemens, Soma, Adrian W Closed 4 anmälda till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 1, Född 07-11
Start 30/1. Lör 13.00-14.00 12 ggr.
Instructors Jesus Diaz.
Född 07-11 30/1 Lör 13.00-14.00 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Jesus Diaz Closed En anmäld till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 2, Född 08-11
Start 30/1. Lör 14.00-15.00 12 ggr.
Instructors Clemens, Jesus D.
Född 08-11 30/1 Lör 14.00-15.00 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Clemens, Jesus D Closed 4 anmälda till 8 platser
Programmering Arduino Nivå 3 avancerat, Född 07-11
Start 30/1. Lör 15.00-16.00 12 ggr.
Instructors Clemens.
Född 07-11 30/1 Lör 15.00-16.00 12 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Clemens Closed 4 anmälda till 8 platser
Programmering Arduino Banér, Född 08-12
Start 26/1. Tis 15.00-16.00 12 ggr.
Instructors Clemens.
Född 08-12 26/1 Tis 15.00-16.00 12 ggr 2000:- Banérporten Clemens Info
Spel
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Spelprogrammering - GameMaker 1-2 Banerporten, Född 06-11
Start 26/1. Tis 17.00-18.00 12 ggr.
Instructors Clemens.
Född 06-11 26/1 Tis 17.00-18.00 12 ggr 1500:- Banerporten Clemens Info
Spelprogrammering - GameMaker 1, Född 06-11
Start 26/1. Tis 16.00-17.00 12 ggr.
Instructors Oliver Eskild.
Född 06-11 26/1 Tis 16.00-17.00 12 ggr 1500:- Sockenvägen 413NB Oliver Eskild Closed 4 anmälda till 8 platser
Spelprogrammering - GameMaker 2, Född 06-11
Start 26/1. Tis 17.00-18.00 12 ggr.
Instructors Viktor Oliver Kerstin Hampus.
Född 06-11 26/1 Tis 17.00-18.00 12 ggr 1500:- Sockenvägen 413NB Viktor Oliver Kerstin Hampus Closed 4 anmälda till 8 platser
Spelprogrammering - GameMaker 1, Född 06-11
Start 31/1. Sön 13.00-14.00 12 ggr.
Instructors Oliver B, Eskil, Jack.
Född 06-11 31/1 Sön 13.00-14.00 12 ggr 1500:- Sockenvägen 413NB Oliver B, Eskil, Jack Closed 5 anmälda till 8 platser
Spelprogrammering - GameMaker 2, Född 06-11
Start 31/1. Sön 14.00-15.00 12 ggr.
Instructors Viktor Oliver Kerstin Hampus.
Född 06-11 31/1 Sön 14.00-15.00 12 ggr 1500:- Sockenvägen 413NB Viktor Oliver Kerstin Hampus Closed 7 anmälda till 8 platser
Spelprogrammering - GameMaker 1, Född 06-11
Start 31/1. Sön 15.00-16.00 12 ggr.
Instructors Viktor Oliver Kerstin Hampus.
Född 06-11 31/1 Sön 15.00-16.00 12 ggr 1500:- Sockenvägen 413NB Viktor Oliver Kerstin Hampus Closed 4 anmälda till 8 platser
Spelprogrammering - GameMaker 2, Född 06-11
Start 31/1. Sön 16.00-17.00 12 ggr.
Instructors Viktor Oliver Kerstin Hampus.
Född 06-11 31/1 Sön 16.00-17.00 12 ggr 1500:- Sockenvägen 413NB Viktor Oliver Kerstin Hampus Closed 7 anmälda till 8 platser
Data och IT
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Sportlovsaktivitet v9 2021, 8 - 13 år
Start 1/3. Mån 09.00-15.00 5 ggr.
Instructors Kerstin, Oliver B, Astrid.
8 - 13 år 1/3 Mån 09.00-15.00 5 ggr 2000:- Sockenvägen 413 Kerstin, Oliver B, Astrid Closed 8 anmälda till 7 platser
Teater
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Teater, 10 - 12 år
Start 31/1. Sön 16.00-17.30 12 ggr.
Instructors Hedda Biba Tuva.
10 - 12 år 31/1 Sön 16.00-17.30 12 ggr 1200:- Sockenvägen 413NB Hedda Biba Tuva Closed
Dans, allmänt
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Dans, Född 12-13
Start 25/1. Mån 16.00-16.45 14 ggr.
Instructors Somayeh.
Född 12-13 25/1 Mån 16.00-16.45 14 ggr 1400:- Sockenvägen 413NB Somayeh Late 11 anmälda till 10 platser
Other
Age Start Day & time Price Venue Instructors    
Robotdesign, Född 09-13
Start 14/3. Sön 10.00-11.30 8 ggr.
Instructors Luis, Jesus D.
Född 09-13 14/3 Sön 10.00-11.30 8 ggr 2200:- Sockenvägen 413NB Luis, Jesus D Closed 3 anmälda till 7 platser